Centrum Kultury Wilanów

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Wilanowskie Wieczory Filmowe

Email Drukuj PDF

tekst alternatywnyZapraszamy do filii CKW w ALTO Wilanów na spotkania z kinem niezależnym, czyli na „Połączenia” Wilanowskie Wieczory Filmowe będące repliką Lubelskiego Festiwalu Filmowego.

Żyjemy w pośpiechu. Często brakuje nam czasu, by spojrzeć na otaczający nas świat, by przyjrzeć się innym ludziom. Z pomocą przychodzą nam młodzi reżyserzy, którzy w cieniu superprodukcji robionych za miliony dolarów tworzą wyjątkowe filmy. Nie boją się poruszać drażliwych, kontrowersyjnych tematów, eksperymentują z formą, pokazują bohaterów, których nie spotkacie w multipleksach...

Zapraszamy na „Połączenia”, czyli Wilanowskie Wieczory Filmowe. Raz w miesiącu spotykamy się w Alto Wilanów, by obejrzeć odkrywane przez Lubelski Festiwal Filmowy produkcje z całego świata, wspólnie poszukać między nimi połączeń i odpowiedzieć sobie na zadawane przez ich twórców pytania. Może łącząc siły uda nam się odkryć coś, czego się nie spodziewaliśmy…

Pierwsza część każdego spotkania to pokaz filmów krótkometrażowych. Będą to głównie filmy młodych reżyserów i reżyserek, często prezentowane już na światowej klasy festiwalach, np. w Cannes, Berlinie czy Toronto. Staramy się tak dobierać repertuar, by poruszał on kilka tematów, które mogą stać się podstawą do dyskusji wśród publiczności. Ona stanowi drugą część wieczoru filmowego.

W trakcie rozmów po seansie obowiązuje pełna demokratyzacja opinii, nie pozwalamy na krytykę stanowiska innych osób, nie przerywamy innym ich wypowiedzi, słuchamy siebie nawzajem.

Dobór programu i prowadzenie dyskusji: Maciej Misztal - pomysłodawca i dyrektor Lubelskiego Festiwalu Filmowego (do 2016 r. MFF Złote Mrówkojady). Twórca i promotor kina offowego. Instruktor warsztatów filmowych dla młodzieży (m.in. Lubelskie Plotkojady). Producent i kierownik produkcji wielu programów telewizyjnych emitowanych w Polsce i zagranicą, jak również filmów dokumentalnych i fabularnych, reportaży oraz spotów promocyjnych.

PROGRAM PAŹDZIERNIKOWYCH „POŁĄCZEŃ”:

24.10.2017 (wtorek) godz. 19:00

1. Studio Beyrouth, reż. Mokhtar Beyrouth (Liban) 15’
Toufik, lokalny fotograf, jest najpopularniejszym mieszkańcem miasta. Przynajmniej do czasu, kiedy burmistrz stawia obok jego zakładu fotobudkę. Czy Studio Bejrut ma jeszcze szansę na powrót do łask mieszkańców?

2. Unravel, reż. Meghna Gupta (Anglia) 14’
Wizja Zachodu w oczach hinduskich kobiet zajmujących się sortowaniem ubrań wyrzuconych przez Europejczyków.

3. Elevation, reż. Ophir Benshimon (Izrael) 21’
Ortodoksyjny Żyd gubi się w Tel Avivie. Zbliża się Szabat, a on nie ma go z kim spędzić. Czy odnajdzie kogoś, kto zechce mu towarzyszyć?

4. Why Not Kill a Fly, reż. Farhad Alizadeh (Iran) 5’
Jedna mała mucha w wagonie metra staje się źródłem wielu problemów.

5. Brzydkie słowa, reż. Marcin Maziarzewski (Polska) 30’
Piotr jest realizatorem dźwięku cierpiącym zespół Tourette’a – chorobę objawiającą się m.in. mimowolnym wykrzykiwaniem przekleństw i wyzwisk. Czy uda mu się pokonać własne ograniczenia, by zdobyć serce ukochanej?

ŁĄCZNY CZAS TRWANIA POKAZU: ok. 85 min.

WSTĘP WOLNY!

Centrum Kultury Wilanów
ul. Kolegiacka 3
02-960 Warszawa
tel. 668 417 228
tel. 22 651 98 20

Dom Pracy Twórczej
ul. Ptysiowa 3
02-968 Warszawa

Filia w Powsinie
ul. Przyczółkowa 27 A
02-968 Warszawa
22 648 22 24

 

nr konta:
02 1030 1508 0000 0005 5015 9007

w tytule przelewu prosimy podać nazwisko uczestnika, oraz nazwę zajęć i za jaki okres jest regulowana opłata.